Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza, piękny dziś dzień dla członków KNF Migacz. W trakcie zakończonej dzisiaj Konferencji Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych przedstawiciel naszego koła Michał Siemaszko zwyciężył w konkursie na najlepszy referat. Jego też możemy oglądać na zdjęciu będącym ozdobą tej nowiny.

Jego wystąpienie pt. „Astronomia neutrinowa, czyli jak zobaczyć więcej” już niedługo będzie może wysłuchać na spotkaniu koła. W trakcie referatu Michała dowiemy się trochę więcej o detektorach Kamioka oraz Ice Cube. Należy również wspomnieć o sukcesie Grzegorza Lukasa, który za swój referat pt. „Wykorzystanie solarygrafii w krótkiej ekspozycji” zdobył wyróżnienie. Koło reprezentowała również Aleksandra Kotek, która należała do komitetu organizacyjnego KSAKN.